Nissan’ın Müşteri Hizmetleri Anlayışı! – SD Kart Sorunu

Nissan’ın Müşteri Hizmetleri Anlayışı – SD Kart Sorunu
28.11.2012 Tarihinde Nissan Qashqai otomobil aldım. Navigasyon içeren bir model aldım, benim için önemli bir konfordu çünkü. Ancak çok geçmeden hayal kırıklığına uğradım! Navigasyonun veri tabanı 2010 yılına aitmiş ve bu durum çok büyük bir sıkıntı yaratıyordu. Şöyle söyleyeyim size, aracı neredeyse iki yıldır kullanıyorum, şimdiye kadar sadece iki adrese navigasyonu kullanarak gidebildim. Yani bana 2012 sonunda 2010 yılı sd kartlı ayıplı bir araç satılmıştı. Kağıt üzerinde navigasyonu olan bir araç… Zaten artık kullanmıyorum. Yazılımın eski olduğunu fark ettikten sonra bu konu ile ilgili, servisle, genel müdürlükle defalarca konuştum. Yurt dışı ile yazışdım, ancak hep ötelendi. En kısa zamanda güncelleme yapılacağı söylendi. Hemen hemen bir buçuk yıl sonra tarafıma Nissan’ın gönderdiği aşağıdaki ileti geldi.

Sayın Özgür Yıldırmaz,

Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Memnuniyet araştırmamız esnasında navigasyon yazılımımız ile ilgili sıkıntınızı dile getirmişsiniz. Bu nedenle sizi güncel durum hakkında bilgilendirmek isteriz.

Aracınızdaki navigasyon yazılı araçta bulunan bir sd kart üzerindedir ve bu kartın yenisi ile değiştirilmesi gereklidir. Bunun için Bayilerimizden biri ile iletişime geçerek sd kart siparişi verebilirsiniz. Güncel kartlar bu hafta başında stoğumuza girmiş olup 296,61 TL + kdv fiyatla satışa sunulmuştur.

Saygılarımızla,
5 Mart 2014

Hiç bir değişiklik yapmadan iletiyi kopyalayıp yapıştırdım. Evet Nissan benden 350 TL para istiyor. Biraz önce bir bayiyi aradım navigasyonu olmayan bir araca 2.000 TL’ye navigasyon takıyorlarmış. Yani ben 2.000 TL navigasyon farkı ödemişken, benden bir de güncelleme için haraç isteniyor. Bu durumun mantığını çözebilmiş değilim. Yeni bir navigasyon cihazı alıyormuş gibi para ödüyorsunuz. Nasıl hizmet ama…

Nissan Araç mı almayı düşünüyorsunuz? Bence bir kere daha düşünün…

Etiketler: Nissan, qashqai, sd kart sorunu, sd kart, sd card, güncel, navigasyon sorunu, navigasyon, güncelleme, müşteri hizmeti, anlayış, para

15 Yorum

  1. Nissan yalanmış yalan kalacak 2 aracım vardı ikisinide Nissan yazısını ismini çizerek sattım.

  2. Birleşelim Nisan’ı bu ayıplı maldan dolayı insanları aldatmanın ne OLDUĞUNU gösterelim birleşelim.

  3. 2012model #qashqai aracı satın alırken, bayii navigasyon güncellemesi için halen çalışma yapılıyor çalışma bitince güncellemeler ücretsiz olarak yapılacak diye beni güzelce kandırdılar. Ama öğrendim ki, güncelleme çalışmaları bitmiş ve Nissan 350 tl+ KDV gibi bir fiyata güncellemeyi yapıyormuş. Arabaya 74000 tl para verdim. bir senedir yetersiz olan yazılımdan dolayı navigasyonu kullanmıyorum. Nissan’dan aldığım/alacağım bu son araç. 100 tl’ye ömür boyu güncelleme yapılan cihazlar varken, Nissan ne

  4. Ben her zaman kendi sorunlarımı kendim çözdüm. Nissan’ın bu yaptığı sorumsuzluk. Arabalarını çağırıp nevigasyon sorunlarını ücretsiz çözmesi gerekir.

  5. Evet arkadaşlar yukarıda yapılan eleştiri yorumlarına aynen katılıyorum. Ben de 2012 model Qashqai otomobil aldım. Almaz olaydım aldım alalı sorunları bitiremedim. Diyebilirim ki bir tofaş arabam olaydı da bu olmayaydı. Servisleri beş para etmez garantisi bitene kadar git-gel taktiği. Arıza lambasını bilgisayara sokuyorlar ve arıza ikaz işareti gidiyor tamam sen bunu böyle kullan devam ederse yine gelirsin. Olmadı kullanıcı hatası döşemeye başlıyorlar. Alırken navigasyon güncellemesi aynı hiç bir para söylenmedi güncelleme yapmak için. Şimdi ise yeni güncelleme geldi gel bir seni öpelim diyorlar. Yazıklar olsun böyle müşteri hizmetine ve memnuniyetine.

    1. İbrahim bey merhabalar, ben İzmir’de yaşıyorum. Burada, en azından benim gittiğim serviste hiç bir sorun yaşamadım. Yaşadığınız ili ve gittiğiniz servisi belirtirseniz sanırım daha iyi olur. Saygılarımla.

  6. Doğadaki tüm hayvanlar yönlerini içgüdüleri ile bulurlar. TOSBAĞA. Kullan iç güdülerini. O da olmuyorsa gezmeye veya tatile giderken beni de al yanına ben senin adına bakkala, manava, benzinciye adres sorarım.

  7. Nissan almakla büyük hata yapmışsın. Bana sorsaydın alma derdim. Bütün Nissan bayilerindede mi sorun olur arkadaş. Arabayı sattık nasıl inek gibi sağarız hesabı yapılıyor. Hani nerde kaldı sizin müşteri memnuniyetiniz. Yerinde olsam Nissan’ı boşar Wosvagen Tiguan alırım.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: