Plastik, Kağıt, Cam ve Metal Atıkları Çöpe Atmayalım

Plastik, Kağıt, Cam ve Metal Atıkları Çöpe AtmayalımNe yazık ki dünyayı öldürdükçe çevreye olan duyarlılığımız artıyor, ya da mecburen duyarılı olmaya çalışıyoruz. Ben de çevreye duyarlı olduğunu düşünen insanlardan biriyim. Kendimce bulduğum bir yöntemi sizinle paylaşmak istedim. İzmir, Bornova’da yaşıyoruz. Sevgili belediyemiz çöplerimizi ayrıştırmadan topluyor. Her şey çöp yani! Aynı zamanda bazı insanlar da elleriyle çöpleri ayrıştırıyor, çöpteki geri dönüşecek atıkları topluyorlar. Özellikle, plastik, kağıt, cam ve metal atıkları.

Biz öncelikle evde bu atıkları ayırmaya başladık. Zaten bu atıkları ayırınca neredeyse çöp çıkmıyor. Organik atıkları verebileceğimiz hayvanlar da var, onlar da atılmıyor yani. Ayırdığımız bu atıkları arabama alıyorum, çöp toplayan insanları görünce durup onlara veriyorum.

Daha iyisini yapabileceğimizi düşünüyorum. Bu iletiyi size gönderme sebebim, sizin de düşüncelerinize ihtiyacım var. Ne bileyim, belediyeye baskı yapıp, en azından bizim gibi duyarlı insanlar için atık kutuları isteyebiliriz. Kendi yaşadığımız apartmanı örgütleyip, bu atıkların çöp olmasını engelleyebiliriz. Değerli katkılarınızı-yorumlarınızı bekliyorum.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: