Limon Kanserin İlacı mı?

Limon Kanserin İlacı mı?

Aşağıdaki bilgilerin doğruluğundan emin değilim ancak paylaşmak istedim, en azından limonun zararı olmayacağını biliyoruz.

Dünyanın en büyük ilaç üreticilerinden birinden edinilen bilgiye göre, 1970’ten beri 20’den fazla farklı laboratuvarda yapılan incelemede, limon ekstresinin 12 kanser tipinde kötü huylu hücreleri yok ettiği ortaya çıktı. Bu kanserler arasında kolon, göğüs, prostat, akciğer ve pankreas kanserlerinin de bulunduğu açıklandı.

 

“ANTİDEPRESAN ETKİSİ DE VAR”

Öte yandan, limon kabuklarında bulunan ‘dlimonene’ adlı maddenin çok güçlü bir cilt dostu olduğu belirlendi. Limon kabuğunun aynı zamanda sinir sistemine olumlu etki yaptığı ve bakterileri öldürerek kalbi rahatlattığı kanıtlandı. Ayrıca limonun içeriğinde bulunan polifenollerin kadınların yumurtalık kanseri riskini de düşürdüğü belirlendi.

Limonun, bakteri enfeksiyonları ve mantarlara karşı antimikrobal spektrum olduğu, kurt ve parazitlere karşı etkili olduğu da kabul ediliyor. Ayrıca yüksek tansiyonu dengeleyen meyvenin, stresle savaşan, sinir bozukluklarına iyi gelen antidepresan etkisi de bulunuyor.

Etiketler: Limon, kanser, ilaç, antidepresan, huylu hücreleri, kolon, göğüs, prostat, akciğer, pankreas

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
error: