29 Mayıs 2020

Yenilmeyi Göze Alacaksın!

Hayat bir sinama. Hayat bir okul. Hayat keskin virajları olan bir yoldur gibi sözleri çok duyar ama aldırış etmezdim oysa şimdi anlıyorumki doğruymuş. Bunu anlamak için hayatın orta yerine kendimiz park edip sesizce durup izlemek anlamak lazımmış. Hayatın kanunu çok acımasızmış bizleride sınamaktan hiç ama hiç bozulmazmış insan oğlu denilen varlıksa bu çarka ayak uydurmada hiç ama hiç geri kalmıyor öğrenmişiz hemende çıkarımız var birinde bizde varız sevdiğimiz sürece seviliyor, iylik gördükçe iyilik yapıyoruz birde damarımıza basıldımı hani bizden kötüsü olmaz hayırları şimdiden duyar gibiyim ama şuna inanın birini severken önce kendimiz için seviyoruz bizi mutlu eden eden hoşumuza giden bir yönü elbette vardır konuşması yüzü gülüşü duruşu arkadaşlığı dosluğu ve o özellik bizim hoşumıza gitti için seçer ve severiz.

Severiz sevmez yada sever ama çıkarlara dayalı görür hemen başlarız suçlamaya ben sevdim ama o sevmedi ya sende onunda hoşuna giden birşey olsa onu ifade edebilsen elbet severdi suçlamak en basitidir ki hepimiz en önce bunu yaparız. Sen neden sevdin ? Bir sor bakalım kendine hangi özelliğiydi hoşuna giden yada neyine aşık oldun neden karşılık bulamayınca hemen unuttun? Aşıksınya aşık olma sebebin hala onda yada arkadaşlarımız sadık dürüst olmasa seni dinlemese derdini paylaşmasa ne kadar yanında tutarsın? Demek istediğim herkez iyi olan kişiyi ve iyi olan herşeyi ister doğal olanıda budur ne işi var kötü bize zararı dokanıcak kişinin yanımızda işye önce kendimizi düşünürüz çıkarcıyız mecburuz iyi olanı istemezsek mutlu olamayız ama bazı insanlar varki “pes” dedittiriyor insana anladımki onlar için ben iyi oldum sürece onlarda iyi verimli oldum sürece daha çok seviliyorum… Ama işler azıcık karıştımı benden kötüsü yok.Bu yüzden artık;
Sevmiyorum kimseyi
Kimsede beni sevmesin istemiyorum.

Kimseden bir beklentim yok,
Beklentisi olan yolu yarılasın şimdiden.

Olamıyorsam hayatının orta yerinde
Olmasın hayatımın içinde.

Ben yanlızda çok mutluyum
Meşkule almana gerek yok beni

Ben artık herkeze çevrim dışıyım…

Yazar: Senem ERTOK

Hakkında Emre

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına yildirmaz.org ‘da devam ettiriyorum.

3 Yorumlar

  1. Senin yazın değil. Senin kafan karışık.

    • ewet haklısın bu aralar çok kafam karışık yazılarımada yansıyo bu umarım yakında düzelir 🙂

  2. nekadar karmaşık gözüksede ilk başta. Aslında acık ve net bir sitem var yazıda. Dolaylı anlatsamda bukez kendimi anlamak isteyenlerin anlıycağna eminim beni. Senem.

error: