XenForo 2.1.0 RC (Release Candidate) 1 Yayınlandı!

0
34

Bugün, ilk “Sürüm Adayı” nı piyasaya sürerek XenForo 2.1’in istikrarlı ve desteklenen bir sürümüne doğru büyük bir adım attığımızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. 

Bir dizi beta sürümünün ardından, ürünün işlevselliği eksiksiz olmalı ve geliştirme ekibinin backlog üzerinden çalışmasına ve böcek sayısını bir avuç için azaltmasına izin vererek, bir kandırmaya yavaşlatılması gerektiğini bildirmelidir. Şimdi XenForo 2.1’in geliştirilmesinde bu noktaya ulaştık, bu nedenle serbest bırakma adayı üretme zamanı geldi.

Bu, yazılımın kararlı olarak önerildiği ve teklifin doğrulanması için bir süre izin verildiği anlamına gelir. Bu süre içinde herhangi bir önemli hata bulunmazsa, yazılım 2.1.0 olarak piyasaya sürülecektir. Serbest bırakmayı geciktirmek için yeterince önemli kabul edilen hatalar bulunursa, başka bir serbest bırakma adayı göreceğiz. Bu süreç, en son sürüm adayı için deneme süresi boyunca önemli bir hata bulunamayana kadar devam eder. 

Önceki 2.1 sürümlerini çalıştıran tüm müşterilerin şimdi Sürüm Adayı 1’e yükseltme yapmalarını öneririz. Bu sürümde düzeltilen hatalarla ilgili daha ayrıntılı bilgi, çözümlenmiş hatalar forumunda bulunabilir . 

Bu yayın öncesi bir yazılımdır. Resmi olarak desteklenmiyor. Üretimde çalıştırmanızı önermiyoruz.
Aktif lisanslı tüm müşteriler şimdi yeni sürümü müşteri alanından indirebilir.

Mevcut gereksinimler.
Aşağıdakiler minimum gereksinimlerdir:

  • PHP 5.6 veya daha yenisi (PHP 7.2 önerilir)
  • MySQL 5.5 ve daha yenisi (MySQL 5.7 / 8.0 veya eşdeğeri önerilir)
  • Tüm resmi eklentiler XenForo 2.1 gerektirir.
  • Gelişmiş Arama, en az Elasticsearch 2.0 gerektirir.

Kurulum ve yükseltme talimatları

Eğer zaten XenForo 2.1.0 kullanıyorsanız, yeni Tek Tıklatmalı yükseltme sistemini kullanarak bu sürüme kolayca yükseltebileceğinizi bilmekten memnun olacaksınız . Bunu yapmak istiyorsanız, Seçenek> Temel kart bilgileri bölümünde “Yalnızca kararlı yükseltmeleri denetle” seçeneğinin işaretini kaldırmayı unutmayın. 

Aksi takdirde, XenForo’nun nasıl kurulacağı ve yükseltileceği ile ilgili tüm detayları XenForo kılavuzunda bulabilirsiniz.

Resmi eklentilerin XenForo 2.1’e yükselttikten sonra yükseltilmesi gerektiğini unutmayın. 

Lütfen bunun yayın öncesi bir yazılım olduğunu unutmayın . Bilinen hataları ve eksik işlevselliği içerir.Yayın öncesi yazılımın üretim ortamında çalıştırılmasını önermiyoruz veya desteklemiyoruz. Ön sürümler için destek, buradaki topluluk forumlarındaki sorularla sınırlıdır.

Boş zamanlarımda hobi olarak Web Developer (İnternet Geliştiriciliği) denilen şeyi yapmaktayım. Bu blog sayfamda kafamdan geçen her türlü gereksiz bilgiyi paylaştığım bir ortam. İnternet ile ilgili bilgilerin kendi dilimden anlatıldığı bir site olup birkaç farklı yazarın da bilgileri de olsa genellikle kendim yazıyorum. Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına kendi sitesi yildirmaz.org ‘da devam ettiriyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here