WordPress 5.1 “Betty” Yayınlandı!

0
28
WordPress 5.1 Betty Yayınlandı!

WordPress 5.1” Betty ” 21 Şubat 2019 tarihinde piyasaya sürüldü.Ünlü caz vokalisti Betty Carter onuruna “Betty” adlı WordPress’in 5.1 sürümü, WordPress kullanılabilir durumda.

WordPress 5.0’ın ardından  - yeni blok editörünü tanıtan 5.1, özellikle editörün genel performansını artırarak görselliğe odaklanmış durumda. Ayrıca, bu sürüm site yöneticileri ve geliştiricileri için bazı önemli araçlarla daha iyi, daha hızlı ve daha güvenli bir WordPress’in yolunu açıyor.

WordPress 5.1 ile web sitelerin sağlıklı çalışması

Güvenlik ve hız dikkate alınarak, bu sürüm WordPress’in ilk Site Sağlığı özelliklerini tanıtıyor . WordPress, WordPress’e güç veren programlama dili olan PHP’nin eski moda sürümlerini çalıştıran sitelerin yöneticilerine bildirimler vermeye başlayacaktır.

Yeni eklentiler yüklediğinizde, WordPress’in Site Sağlığı özellikleri, çalıştırmakta olduğunuz PHP sürümüne karşı bunları kontrol eder. Eklenti sitenizle çalışmayan bir sürümü gerektiriyorsa, WordPress bu eklentiyi yüklemenizi önleyecektir. Böylelikle wordpres siteniz sağlıklı çalışmaya devam edecektir.

WordPress 5.1 Editör Performansı

WordPress 5.0’da tanıtılan yeni blok editörü gelişmeye devam ediyor. En önemlisi, WordPress 5.1 editör içinde sağlam performans geliştirmeleri içermesi. Yazı editörü biraz daha hızlı tepki vermekle birlikte yazma işlemi daha performanslı.

Gelecek sürümlerde daha fazla performans artışı bekliyoruz.

Boş zamanlarımda hobi olarak Web Developer (İnternet Geliştiriciliği) denilen şeyi yapmaktayım. Bu blog sayfamda kafamdan geçen her türlü gereksiz bilgiyi paylaştığım bir ortam. İnternet ile ilgili bilgilerin kendi dilimden anlatıldığı bir site olup birkaç farklı yazarın da bilgileri de olsa genellikle kendim yazıyorum. Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına kendi sitesi yildirmaz.org ‘da devam ettiriyorum.

Bir Cevap Yazın