02 Haziran 2020

Windows 8 sürprizleri!

Microsoft‘un Windows 8 hakkında yeni detaylar vereceği BUILD konferansında olacak. Microsoft, Windows 8’in Windows 95’den beri olan en köklü değişiklikleri getireceğini söylüyor.Windows 8, masaüstü PC’lerden netbooklara ve tabletlere birçok farklı platformda çalışabilecek. Dolayısıyla yeni Windows, WP7’ye benzer dokunmatik tabanlı bir giriş ekranına sahip olacak. Ancak Microsoft, dokunmatik Windows’un gereksinimleri karşılamayacağı durumlar için alıştığımız Windows masaüstüne de kolaylıkla erişmemize izin verecek.

İşte bugün başlayacak ve Cuma’ya kadar sürecek konferansta büyük olasılıkla bizi bekleyen sürprizler:

Daha çok dokunmatik desteği: Windows 8’daki dokunmatik desteğini, Microsoft’un yayınladığı bir videoda ve Haziran ayında yapılan D9 konferansında kısaca görmüştük. Açılış ekranında yer alan döşemeler yoluyla hava, posta, fotoğraflar, sosyal ağlar gibi dokunmatik uygulamalar yanında geleneksel Windows uygulamalarına da erişebiliyorduk.

Akla gelen en önemli soru ise şu: Windows 8 kullanıcıları, zamanlarının çoğunu bu yeni dokunmatik tabanlı arayüzde mi geçirecek, yoksa onu Windows 8’e geçer geçmez kapatacak mı? Bu sorunun BUILD’de yanıt bulmasını bekliyoruz.

Kaynak

Hakkında Emre

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına yildirmaz.org ‘da devam ettiriyorum.
error: