31 Mayıs 2020

Web Sayfası Ekran Görüntüsü Almak

Bu aralar en fazla sorulan sorular biri haline gelen ‘bir web sayfasının tam ekran görüntüsünü nasıl alırım?’ gibi sorular olmaya başlad. Herkeze tek tek anlatmak yerine buraya makale olarak açmak en mantıklısı oldu 🙂 Ekran görüntüsünü almak için 2 yöntem biliyorum. Birisi Firefox eklentisi diğeride online olarak.Ben online olarak alıyorum. Çünki Firefox bildiğimiz gibi Hackercların sızma ve şifre kırma konusunda en çok faydalandığı yazılım Firefox olarak biliniyor.Neyse ben anlatma geçeyim.

Firefox eklentisi için Google sayfasında arama yaparak bulun. Ben güvenmediğim için vermek istemiyorum.Online yapmak istiyorsanzda ;

Thumbalizr.COM sitesine girelim.

Gördüğünüz yere sitenizin adresini yazacaksınız. Örneğin : yildirmaz.org

Altdaki seçenekler;

Screen : Sadece yarım sayfa ekran görüntüsü çeker.

Page : Tam sayfa olarak resmi çeker

Bağlantı adresimizi yazdıktan sonra “thumb it” butonuna basıyoruz ve bekliyoruz.  Birkaç saniye içinde 150, 320, 640, 800, 1024, 1280 ve özel olarak belirleyeceğiniz bir çözünürlükte ekran görüntüsünü alabilmektesiniz. Geriye tıklayıp download etmek kalıyor.

Bunun yanı sıra url yazdığımız kutunun hemen altından “page” işaretleyip “Thumb it” yaptığımızda sayfamızın tam olarak ekran görüntüsünü alabilmekte…

Bu kadar basit arkadaşlar 🙂

Örnek olarak

Herkeze başarlar 🙂

Hakkında Emre

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına yildirmaz.org ‘da devam ettiriyorum.

Yorum yok

  1. çok teşekkürler çok işime yaradı

  2. Teşekür Ederim emre kardesim

error: