25 Nisan 2019
Home » İnternet Dünyası » Süper Online 1 Temmuz'da Kapanıyor!

Süper Online 1 Temmuz'da Kapanıyor!

Merhabalar,Türkiye’nin en eski ve en popüler haber, eğlence portallarından biri olan Superonline.com yayın hayatına son veriyor. Portalın var olan içeriği tamamen kaldırılıyor ve 1 Temmuz’dan itibaren erişmek mümkün olmayacak. Fakat portal üzerinden erişilebilen e-posta adresleri konusunda bir sorun yok. Yapılan açıklamada e-posta hesaplarına sahip olanların, Superposta üzerinden servisi kullanmaya devam edebilecekleri belirtiliyor.

Duyuru sayfasında kapatma kararının iş planları ve vizyon gereği olduğu bilgisi hatırlatılıyor. Grup tarafından yeni bir portal açılacağı için mi Superonline.com’un kapatıldığı sorusunun yanıtı ise “hayır“. Ziyaretçi sayıları azaldığı için mi portal kapanıyor sorusunun da yanıtı aynı. Her ne kadar sebep bu olmasa da Alexa verilerine bakılacak olursa Superonline.com’un son 1 yıl içerisinde gözle görülür oranda trafik kaybettiğini görmek mümkün. Süper online kapanış sayfası!

Siteye girdiğinizde Süperonline, ziyaretçilerini sitenin 1 Temmuz’da kapanacağına dair Turkcell Superonline imzalı bir mesaj ile karşılıyor. Duyuru sayfasındaki önemli diğer bir açıklama ise portal üzerinde yer alan oyunlardan en popüleri olan tavlanın artık Superonline’ın Facebook sayfasına taşınacağına dair. Sisteme Facebook ile giriş yapan kullanıcılar puanlarını da Facebook sayfasındaki oyuna taşıyabilecekler.

Görünüşe göre Turkcell Superonline artık bir portal yapısı işletmek istemiyor. Bunun yerine aldığı stratejik kararla GSM operatörü ve İSS olarak öne çıkmayı tercih ediyor. Çok uzun yıllardan beri Türk internetinde önemli bir yere sahip olan Superonline.com’un gidişi üzücü.. Ama biliyoruz ki Süperonline, internet artık eskisinden çok farklı. Ve eski tarz iş modelleri yavaş yavaş yerlerini yeni nesil alternatiflerine bırakıyor.

Sanıyorum Superonline.com’un kapanmasını da en iyi bu açıklıyor…..

Hakkında Emre

Galatasaraylı Bir Michael Jackson Hayranı... 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

Bir Cevap Yazın

error: