Home » Düşünsel » Nissan’ın Müşteri Hizmetleri Anlayışı! – SD Kart Sorunu

Nissan’ın Müşteri Hizmetleri Anlayışı! – SD Kart Sorunu

Nissan’ın Müşteri Hizmetleri Anlayışı – SD Kart Sorunu
28.11.2012 Tarihinde Nissan Qashqai otomobil aldım. Navigasyon içeren bir model aldım, benim için önemli bir konfordu çünkü. Ancak çok geçmeden hayal kırıklığına uğradım! Navigasyonun veri tabanı 2010 yılına aitmiş ve bu durum çok büyük bir sıkıntı yaratıyordu. Şöyle söyleyeyim size, aracı neredeyse iki yıldır kullanıyorum, şimdiye kadar sadece iki adrese navigasyonu kullanarak gidebildim. Yani bana 2012 sonunda 2010 yılı sd kartlı ayıplı bir araç satılmıştı. Kağıt üzerinde navigasyonu olan bir araç… Zaten artık kullanmıyorum. Yazılımın eski olduğunu fark ettikten sonra bu konu ile ilgili, servisle, genel müdürlükle defalarca konuştum. Yurt dışı ile yazışdım, ancak hep ötelendi. En kısa zamanda güncelleme yapılacağı söylendi. Hemen hemen bir buçuk yıl sonra tarafıma Nissan’ın gönderdiği aşağıdaki ileti geldi.

Sayın Özgür Yıldırmaz,

Öncelikle markamızı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Memnuniyet araştırmamız esnasında navigasyon yazılımımız ile ilgili sıkıntınızı dile getirmişsiniz. Bu nedenle sizi güncel durum hakkında bilgilendirmek isteriz.

Aracınızdaki navigasyon yazılı araçta bulunan bir sd kart üzerindedir ve bu kartın yenisi ile değiştirilmesi gereklidir. Bunun için Bayilerimizden biri ile iletişime geçerek sd kart siparişi verebilirsiniz. Güncel kartlar bu hafta başında stoğumuza girmiş olup 296,61 TL + kdv fiyatla satışa sunulmuştur.

Saygılarımızla,
5 Mart 2014

Hiç bir değişiklik yapmadan iletiyi kopyalayıp yapıştırdım. Evet Nissan benden 350 TL para istiyor. Biraz önce bir bayiyi aradım navigasyonu olmayan bir araca 2.000 TL’ye navigasyon takıyorlarmış. Yani ben 2.000 TL navigasyon farkı ödemişken, benden bir de güncelleme için haraç isteniyor. Bu durumun mantığını çözebilmiş değilim. Yeni bir navigasyon cihazı alıyormuş gibi para ödüyorsunuz. Nasıl hizmet ama…

Nissan Araç mı almayı düşünüyorsunuz? Bence bir kere daha düşünün

Hakkında Özgür Yıldırmaz

error: