Home » Genel » Messenger 2011 Eski Kişi Listenizi Yeni MSN Adresinize Aktarma

Messenger 2011 Eski Kişi Listenizi Yeni MSN Adresinize Aktarma

messenger-2011-kisi-listesi-tasima
Yeni bir msn adresi aldınız ve eski kişi listenizi aktarmak istiyorsunuz. Messegerin eski sürümlerinde bu işle çok kolaydı. Ancak Messenger 2011’de biraz daha çetrefilli. Sanırım güvenlik nedeniyle böyle bir değişiklik yapılmış. Aslında zor bir iş değil, ancak bilmeyince sıkıntılı biraz. Elimden geldiğince kısa ve öz bir biçimde eski adresinizdeki kişi listenizi yeni msn adresinize nasıl aktaracağınızı anlatmaya çalışacağım.

Öncelikle Eski Messenger Hesabınızdan Kişi Listenizi Bilgisayarınıza İndireceğiz.

http://explore.live.com/ adresine girin ve sağ üst köşedeki “Sign in” düğmesini tıklayarak eski msn hesabınıza giriş yapın.

messenger-2011-eski-adres-defterini-disa-verme-01

Messenger Menüsü Altındakı “Contacts” düğmesini tıklayın.

messenger-2011-eski-adres-defterini-disa-verme-02

Açılan sayfada Manege menüsü altında “Export” düğmesini tıklayınız.

messenger-2011-eski-adres-defterini-disa-verme-03

Bu işlemi de yapınca ekrana gelen sayfada resimde gördüğünüz karakterleri girerek, eski adres listenizi bilgisayarınıza .csv uzantısı ile kaydetmiş olacaksınız.

Artık eski messenger adresimiz ile burada işimiz bitiyor. En baştan başlayarak “Export” düğmesine basıncaya kadar olan adımları yeni msn adresimiz için tekrarlıyoruz. Son adımda, yani adres listemizi “Export” düğmesine tıklayarak verdiğmiz adımda “Import” (İçe Al) düğmesini tıklıyoruz. Açılan Sayfada “Outlook” düğmesine basıyoruz.

messenger-2011-eski-adres-defterini-disa-verme-04

Ve nihayet 🙂 Açılan Pencerede “Dosya Seç” düğmesini tıklayarak, indirdiğimiz dosyayı seçerek son bir tıklamayla işlemi tamamlıyoruz.

messenger-2011-eski-adres-defterini-disa-verme-05

Umarım bu anlatım işinize yaramıştır.

 

Etiketler: msn kişi listesi kaydetme, msn kişi listesi alma, msn, kişi listesi, kişiler, eski, yeni, aktarma, alma, kaydetme, messenger 2011 kişi listesi, kişi listesi aktarma, dışa verme, live msn 2011 kişi listesi alma, live, liste, kişi

 

Hakkında Özgür Yıldırmaz

error: