25 Nisan 2019
Home » İnternet Dünyası » Google'dan Harika Bir Çalışma!

Google'dan Harika Bir Çalışma!

Van depremi sonrasında yakınlarını bulmak isteyenler için Google devreye girecek. Firma, Kişi Bulucu (Person Finder) hizmetini Türkçe olarak kullanıma açtı. İşte detaylar.Van’da yaşanan deprem felaketinin ardından, bölgede bulunan yakınlarına erişmeye çalışan kişilere yardımcı olabilmek adına Google Kişi Bulucu (Person Finder) hizmeti Türkçe olarak kullanıma açıldı.

Google Kişi Bulucu uygulaması yardımı ile bölgedeki yakınlarına ulaşamayanlar; aradıkları kişilerin isimlerini listeye girerek, kayıp kaydı verebilir, eğer mevcut ise durumu ile ilgili güncel bilgiye erişebilir, aranan kişiler ile ilgili son durum bilgisine sahip olanlar bilgi girişi yapabilirler. Haber alınan kişilerin durumu ile ilgili güncelleme yaparak, arama-kurtarma calışmalarındaki ekiplere yardımcı olunabiliyor.

Nasıl faydalanılıyor?

Google Kişi Bulucu hizmetinden faydalanmak için bu linki ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Servis, ilk olarak Ocak 2010 yılında Haiti‘de yaşanılan deprem felaketinin ardından, yakınlarına erişmeye çalışan kişilere yardımcı olabilmek, onları buluşturmak için geliştirilmiş bir uygulama.

Japonya’da büyük başarı

Kişi bulucu yardımı ile aranılan kişiler ile ilgili güncel durum bilgilerine tek bir kaynaktan erişim imkanı sağlanıyor. En son Japonya’da yaşanılan Tsunami felaketinde Google Kişi Bulucu yardımı ile 600.000 kişinin kayıtları girilmiştir.Servisin Türkçe açılmasının ardından Google Türkiye Ofisi, Van’da yaşanılan doğal afette hayatını kaybedenler için “Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dileriz” mesajını yayınladı.

Hakkında Emre

Galatasaraylı Bir Michael Jackson Hayranı... 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

Yorum yok

  1. ilk senden duydum bunu güzel bir sistem yapmışlar ama belli tabi amaç insani yardım değil ticari kullanımı artırmak ama yinede tebrik etmek lazımgüzel bir sistem yapmışlar.

Bir Cevap Yazın

error: