Windows 10 BEDAVA Olacak!

0
168

 
Haber Terry Myerson‘dan geldi! Microsoft yetkilerinden Terry Myerson, Reuters’a verdiği bir demeçte şu anda kullanmakta olduğumuz Windows orijinal olsun ya da olmasın, Windows 10’a bedava geçiş yapabileceğimizi iddia etti.
Myerson bu amaçla Çin’deki yüz milyonlarca korsan kullanıcıyı tekrar kazanmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi. Ve bu da internet basınında bazı kafa karışıklıklarına neden oldu.
Kimi kaynaklar bu uygulamanın sadece Çin için geçerli olduğunu savunurken, kimi kaynaklarsa Myerson’ın sözlerindeki “orijinal olsun ya da olmasın gerekli özelliklere sahip tüm PC’ler için geçiş bedava olacak” ibaresinden yola çıkarak bu uygulamanın dünya çapında olacağını iddia etti.
Genel kanıysa bu uygulamanın dünya çapında olacağı yönünde.
Kafamı karıştıran şey ise; Store (Uygulamalar) ücretli mi olacak?

Boş zamanlarımda hobi olarak Web Developer (İnternet Geliştiriciliği) denilen şeyi yapmaktayım. Bu blog sayfamda kafamdan geçen her türlü gereksiz bilgiyi paylaştığım bir ortam. İnternet ile ilgili bilgilerin kendi dilimden anlatıldığı bir site olup birkaç farklı yazarın da bilgileri de olsa genellikle kendim yazıyorum. Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına kendi sitesi yildirmaz.org ‘da devam ettiriyorum.

Bir Cevap Yazın