Facebook’un bildiğiniz üzere 2012’de yapacağı değişiklik ‘Zaman Tüneli‘ olacak. Dünya daha şimdiden onu konuşmaya başlamışken sizde deneyip öğrenmek siter misiniz? Hem 2012’ye kadar kendinizi geliştirmiş olur bilmeyen arkadaşlarınıza destek çıkarak onlarada katkınız olmuş olur. Şahsen ben denemiştim. Sizlere nasıl aktif edileceğini göstermek için silip tekrar kuracağım. Bu sayede hem sizler öğrenmiş olacaksınız hemde ben bildiğimi pekiştirmiş olacağım.
Bildiğiniz gibi daha önce Şu makalemde sizlere tanıtımını yapmıştım

Facebook Zaman Tüneli Nedir? ( Facebook TimeLine )

Facebook TimeLine özelliği ile Facebook profillerinizde, üyeliğinizi başlattığınız günden itibaren, kronolojik olarak tüm faaliyetleriniz toplu bir şekilde yer alabilecek. Facebook Zaman Tüneli uygulamasıyla artık iletişim uygulamaları, oyunlar, müzik, video ve haber paylaşımlarını kolaylaştırıcı uygulamalar ile spor ve eğlence  benzeri etkinliklerin paylaşımına ilişkin uygulamalar daha çok gelişecebilecek ve kullanımları kolaylaşacak.

Facebook Zaman Tünelini Nasıl Aktifleştiririm?

Adım adım anlatacağım arkadaşlar. Lütfen sizde adım adım ilerleyin. Anlamadığınız konu olursa lütfen konu altında belirtin. Başka yerde konuyu sorarsanız cevapsız bırakacağım.
İlk olarak Facebook Arama Motoruna ‘Facebook Developers’ yazın ve resimdeki uygulamaya tıklayın.
Yada BURAYA tıklayarak direk giriş yapın. Ben daha önce bu uygulamaya izin verdiğim için izin isteği çıkmadı. Eğer çıkarsa sizde şöyle yapacaksınız.

Karşınıza çıkacak sayfada   ‘ Yeni Uygulama Oluştur ‘ seçeneğine tıklayın.

Daha sonra karşınıza çıkacak pencerede  App Display Name  ve App Namespace yazan boşluklara herhangi birşeyler yazın. App Namespace bitişik ve küçük harfler ile oluşturulsun. Örnek vermek gerekirse;

Sonrasında  ise kutuda karşınıza çıkacak metni yazarak ‘Gönder’ seçeneğine tıklayın.

Sonrasında ise sol kısımdaki ‘Açık Grafik’ seçeneğine tıklayın.

Sonrasında  ise  boş olan iki kutucağı herhangi bir İngilizce kelime yazın ve ‘Başlarken’ seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi sol kutuya ‘live’ sağ taraftaki kutuya ise ‘social’ yazabilirsiniz.
Daha sonra ise ‘Değişiklikleri Kaydet ve İlerle’ yani ‘Save Changes and Next’ diyoruz. Gelecek sayfada yine  sayfanın en altına inip  ’Save Changes and Next’ diyoruz.

Son olarak  da ‘Save and Finish ‘ seçeneğine tıklayın ve  Facebook anasayfanıza gidin.

Anasayfanıza gidin ve 1-2 dakika içinde  gelecek olan  Zaman Tüneli İle Tanışın önerisine Şimdi Al diyerek  Zaman Tüneli uygulamasını aktifleştirin 🙂

Uygulamanın ön izlemesini aşşağıdan görebilirsiniz.

4 YORUMLAR

 1. butun işlemleri yaptım ama bir türlü geciş yapmıyor zaman tunulıne gecmiş olan arkadaşların profılerınde zaman tunelıne gecış yap dıye bır sey yazmıyor başka nerden geciş yapılır

  • Merhaba;
   Eğer zaman tüneline geçiş yapmadıysanız zaman tünelini kullanan kişilerin profillerine baktığınızda dediğiniz gibi 'zaman tüneline geçiş yap' yazısı çıkması gerek. 1 Alternatif daha var. Aşşağıdaki linke giriş yaptıktan sonra tıklayınız
   https://www.facebook.com/about/timeline
   https:// (güvenli bağlantı) olduğundan giriş yaparak tıklamanızı tavsiye ediyorum.
   İyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın