Günümüzün en yaygın olan sosyal paylaşımları biri haline gelen Facebook sorularından bir tanesi ‘arkadaşlarımla konuştuğum sohbetimi silmek/temizlemek istiyorum.Bunu nasıl yaparım?’ gibi sorular sorulmaya başladı. Genel mail yoluyla genel facebook yoluyla çeşitli yerlerden anlatılmasını isteyen arkadaşlar için bunu yazıyorum. Hem sözlü hem yazılı yazmaya çalışacağım. Umarım bu konu bir çoğu arkadaşımın işine yarayacaktır.  Lafı uzatmadan hemen başlıyorum
 

Facebook’da mesajlarımı nasıl silerim?

Yazılı Anlatım:
 1. Üye girişi yaptıktan sonra sol menünüzdeki Mesajlar sekmesine tıklayın
 2. Karşınıza çıkan konuşma geçmişinizde mesajınızı sileceğiniz kişinin üzerine tıklayın.
 3. Sağ taraftaki İşlemler menüsünden mesajları sil sekmesine tıklayın.
 4. Aşşağıda çıkan Silinecek mesaj seç: bölümünün hemen yanında bulunan Tümünü Sil butonuna tıklayın.
 5. Konuşmayı sil diyerek işlemi tamamlayın.

 
Resimli Anlatım:

 • Üye girişi yaptıktan sonra sol menünüzdeki Mesajlar sekmesine tıklayın


 

 • Karşınıza çıkan konuşma geçmişinizde mesajınızı sileceğiniz kişinin üzerine tıklayın.
 • Sağ taraftaki İşlemler menüsünden mesajları sil sekmesine tıklayın.


 

 • Aşşağıda çıkan Silinecek mesaj seç: bölümünün hemen yanında bulunan Tümünü Sil butonuna tıklayın

 

 • Konuşmayı sil diyerek işlemi tamamlayın.


 
Benim bildiğim yöntem bu arkadaşlar. Eğer sizde farklı bir yöntem biliyorsanız lütfen paylaşın. Mesajlarınızı bu şekilde arşivleye bilir silebilir yada engelleye bilirsiniz. Herkeze iyi çalışmalar diliyorum.

26 YORUMLAR

 1. daha yenı ogrenıyorlar mesaj sılmeyi 😀 cahıller face kullanıyorlar mesaj sılmeyı bılmıorlar manıta ıcın cok gereklı bırsey hayatınızı kurtarabılır

 2. mrb.facede konusulan mesajlar silindikten sonra tekrar ortaya çıkarma söz konusu mu? mesela telefondaki mesajların konuşmaların dökümü çıkıyor ya sonradan bu facebook'taki konusmaların dökümüde çıkabilir mi ?çok acil!

  • Yazmış olduğunuz e-posta hesabını kaldırdım. Çünki Facebook'da toplu mesaj silme özelliği yok. Çeşitli uygulamalar kullanılarak toplu silme linkleri veriyorlar. Bunlarda ne kadar güvenli? Ben arkadaşlarımı olabildiğince bilinmeyen uygulamalardan uzak tutmaya çalışıyorum siz şahsi bir e posta yazıp (sözde) göstereyim / öğreteyim diyerek dikkat çemkeye çalışıyorsunuz 🙂
   Eğer facebook sosyal ağ paylaşım sitesinde toplu silme diye bir özellik çıkarsa size söz veriyorum bunu ilk ben yazacağım bundan şüpeniz olmasın.
   Arkadaşlarımın / Okurcularımın dikkatine: Kullanacağınız uygulamalardan (toplu mesaj silmek için HTML kod, mod, diye bir eklenti bulunmamaktadır! Lütfen böyle modlardan veya önerilerden uzak durun. Size daha öncede söylediğim gibi arkadaşlarınızdan gelecek olan site adreslerine tıklamadan önce İKİ KERE DÜŞÜNÜN..

  • Merhaba @elif. Facebook yapımcısına sormak gerek 🙂 Yapımcısı ben olmadığım için bilemiyorum 🙂 Ama maalesef toplu silme yok.

Bir Cevap Yazın