25 Nisan 2019
Home » Programlar » Firefox 8 hazır; İndirin!

Firefox 8 hazır; İndirin!

Bildiğimiz güvenli tarayıcılardan benim için ikinci sırada yer alan Firefox 8 yüzünü gösterdi.Mozilla, Firefox’u “ışık hızında” güncellemeye devam ediyor. Firefox kullanıcıları sekizinci sürüm için çok fazla beklemediler; Firefox 8 indirilmeye sunuldu.Yeni Firefox’ta ilk bakışta yine çok fazla değişiklik göze çarpmıyor. En büyük yenilik, kuşkusuz eklentiler konusunda yapılmış.

 

İlk açılışta Firefox 8 yüklü tüm eklentileri listeliyor, uyumlu olup olmadıklarını kontrol ediyor ve bu liste yardımıyla istediklerinizi kaldırıp istediklerinizi kullanmaya devam edebiliyorsunuz. Ayrıca bazı üçüncü parti yazılımlar tarafından “gizli” olarak kurulan eklentiler de artık Firefox’u kandıramıyor. Tarayıcı, bir uyarı ile kullanıcıyı bu eklentiler konusunda uyarıyor ve onları kullanmak isteyip istemediğinizi soruyor.

HTML5 ve WebSocket desteğinde yapılan iyileştirmelerin yanı sıra, Firefox 8’de pek çok ufak hata da giderilmiş durumda. Açılış hızı biraz artmış; aynı şekilde JavaScript motorunda da ufak geliştirmeler yapılmış.

 

Hepimize hayırlı uğurlu olsun. İndirmek için BURAYA tıklamanız yeterli olacaktır.

Hakkında Emre

Galatasaraylı Bir Michael Jackson Hayranı... 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

Bir Cevap Yazın

error: