23 Nisan 2019
Home » Sosyal Medya » Facebook'a bir özellik daha!

Facebook'a bir özellik daha!

Facebook, uzun süren deneme sürecinin ardından “önerilen etkinlikler” özelliğini etkin hale getirdi. Etkinlikler sekmesinde olan bu yeni özelliğin en güzel yanı ise tüm öneriler sadece size özel.

İlgi alanlarınız, katıldığınız etkinlikler, sevdiğiniz ve bulunduğunuz mekanlar ve hatta paylaştığınız müzik videoları… Facebook 2006 yılına kadar dönerek bunların hepsini tarıyor ve değerlendiriyor. Eğer sevdiğiniz bir grup size yakın bir mekanda konser verecekse veya sürekli “yer bildiriminde” bulunduğunuz bir mekanda bir etkinlik olacaksa “önerilen etkinlikler” sekmesi altında görebileceksiniz. Böylece, zaten katılmayacağınız onlarca etkinlik arasında boğulmaktansa ilgilendiğiniz etkinlikleri kolayca görebileceksiniz.

Facebook’un Kasım ayında satın aldığı “etkinlik takipçisi” servis Gowalla, bu yeni özelliğe güç katıyor. Görünüşe göre Facebook git gide hayatımızın içine giriyor, zamanında arkadaşlarımızın bize söylediği “çok süper konser, kesinlikle kaçırma!” sözlerini artık Facebook söylüyor.

 

-(kaynak)-

Hakkında Emre

Galatasaraylı Bir Michael Jackson Hayranı... 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

Bir yorum

  1. tşkler emre sayende tüm yenilikleri senden öğreniyoruz tam bir teknoloji bağımlısısın 🙂

Bir Cevap Yazın

error: