25 Nisan 2019
Home » Sosyal Medya » Facebook Zaman Tüneli

Facebook Zaman Tüneli

Merhaba arkadaşlar, facebook’un bildiğiniz gibi 2012 başlangıcında değişeceği söyleniyor. Değişecek olan facebook ara yüzüne ‘Zaman tüneli’ ismini vermişler. Ben bugün biraz (fana) facebook’u kurcaladım. Zaman tünelini buldum 🙂 Sizlerde yapmak isterseniz bu makale tam sizlere göre olacak 🙂 Zaman Tüneli’ bu özelliğiyle kullanıcıların yaşamlarında önem verdikleri her şeyi tek sayfada bir araya getirebilmesini ve paylaşabilmesini sağlayacak.

Mark Zuckerberg, ‘Zaman tüneli’ ile birlikte Facebook’un uygulamalar açısından da yeni bir döneme girdiğini açıkladı.Facebook üzerinde artık iletişim uygulamaları ve oyunların yanı sıra müzik, video ve haber paylaşımını kolaylaştırıcı medya uygulamaları ile kullanıcıların günlük yaşamlarındaki spor ve eğlence benzeri etkinliklerini paylaşmalarını kolaylaştırıcı uygulamalar da daha çok geliştirilecek ve kullanımları kolaylaşacak.Facebook’un sosyal medyada devrim yaratacak yenilikleri, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar için aktif hale gelecek

Yeni Özellkler Neler Olacak?

  • Kullanıcıların, kendilerini ve yaşam hikayelerini diledikleri içerikte ve kapsamda, tek bir sayfada derlemelerini ve paylaşabilmelerini sağlayacak
  • Uygulamalardan gelen bilgiler istenirse otomatik olarak yer alacak; örneğin Facebook üzerinden müzik dinleyen bir kullanıcının dinlediği müziklerin bilgileri, eğer isterse doğrudan ‘Zaman tüneli’ne eklenecek. Böylece her kullanıcının yaşam hikayesini yansıtan ‘Zaman tüneli’ içinde, paylaşımların yanı sıra geçmişte dinlediği müzikler, izlediği videolar, ziyaret ettiği yerler gibi tüm etkinlikleri yer alabilecek.
  • Tasarımın üst bölümünde kullanıcıların kendilerini ifade eden diledikleri bir kapak fotoğrafının yer alacağı bir alan bulunacak. Ayrıca kapak fotoğrafının sağ tarafında bulunan hızlı erişim zaman cetveli sayesinde zaman tünellerinin dilenen anına hızlıca erişilebilecek.
  • Kullanıcılar ‘Zaman tüneli’ sayfalarının içeriğini, kullanıcı günlükleri üzerinden rahatça yönetebilecek. Tüm paylaşımlarının yer aldığı günlükten paylaşmak ya da gizlemek istediği iletileri seçebilecek olan kullanıcılar dilerlerse ‘Zaman tüneli’ sayfalarını sadece fotoğraf ya da sadece video gibi belirli başlıklar altındaki paylaşımlarının yer alacağı şekilde filtreleyebilecek.

Ben kendi zaman tünelimi biraz kurcalayarak oluşturdum. Alt resimdeki Tünel benim Zamanım 🙂

Zaman tüneli şuanda benim gözümde ‘beta’ olarak görünüyor. Çünki aktif ederken 2012 yılına kadar beklemem gerektiğini belirttiler 🙂 Eğer isteyen arkadaşlarım olursa özel bir anlatım ile anlatırım. Yok biz bekleyeceğiz diyorsanız iyi beklemeler diliyorum sizlere 🙂

Hakkında Emre

Galatasaraylı Bir Michael Jackson Hayranı... 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

3 Yorumlar

  1. iyice merak ettim baq

  2. Ellerinize sağlık çok iyi bir yazı olmuş.

  3. ooo işte bu süper bişey 😀

Bir Cevap Yazın

error: