29 Mayıs 2020

Facebook Video Eklemek

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık bunadan 15 dakika önce Özlem ablamın ve bir çoğu arkadaşlarımın bilmediği konulardan biriside açmış olduğu fan sayfasına video eklemenin nasıl olduğunu sorması oluyor. Konuyu uzatmadan hemen anlatıma geçiyorum. Öncelikle izlediğiniz video’nun hangi site üzerinden olduğunu bilmeniz gerek. Youtube, Dailymotion sitelerini sizlere tavsiye ediyorum. İzlesene sitesini neden tavsiye etmiyorum? O site nasıl bir nalet siteyse her yeri reklam kaynıyor. Diğerlerinde yok mu diyeceksiniz. Evet var ama en azından siteleri geç açılmıyor, yükleme hızları düşük değil. Aptal aptal video izlerken anket sorularıda çıkmıyor. Bu yüzden izlesene.com sitesini eklemedim. Neyse gelelim mevzuya 🙂

Ben genelde Youtube kullanıyorum. Youtube videolarını önce bilgisayarımıza kaydetmemiz gerek. Ondan sonra facebook videolar bölümüne ekleyebilelim. Ben Ebru GÜNDEŞ – Ağlamayacağım 2011 şarkısının orjinal klibini indirdim.

Youtube, Dailymotion videolarını nasıl indirirsiniz? Arkadaşlar Free YouTube Download programı ile indirebilirsiniz.

Programın ön görünümüde bu. Youtube video linkinizi programı açıp hiç bir şeye tıklamadan yapıştırdığınızda play tuşu çıkıyor. (Yeşil) tıklayın insin 🙂 İndirilen videolar Belgelerim/Videolar bölümüne atıyor. İsterseniz benim gibi masa üstüne direk kaydede bilirsiniz.

Bunun içinde Options… bölümünden Output kısmına girin. Aşşağıdaki gibi ayalarınızı gerçekleştirin.

 

 

Bu kadar arkadaşlar. Bu program sadece Youtube değil diğer verdiğim Dailymotion sitesinde ‘de çalışıyor. İndirdiğiniz videonuzu hayran sayfanızın Videolar bölümüne girerek ekleyebilirsiniz. Yönetici olduğunuz sayfada ‘Videolar’ sekmesine tıklayın. İlk ekleyeceğiniz Video olacaksa zaten ‘Video Ekle‘ bölümünü görmüş olursunuz. Şuan ne düşünüyorsun? kısmından videonuzu ekleyebilirsiniz.

 

 

Videolar sekmesine tıkladıktan sonra GÖZAT bölümüne girerek indirdiğiniz video’yu seçin ve ‘Bu video hakkında birş şeyler yaz.. Bölümüne açıklamanızı yazarak gönderin. Örnek olarak.

 

 

Burada dikkat etmeniz gereken şey (.mp4, avi, mpeg) uzantıları olması. Çünki bu uzantılar video olduğunu sizlere gösterir. Aç dedikten sonra [PAYLAŞ] butonuna basın. Artık videonuz facebookta 🙂

 

Ad: Yazan yere şarkının adını
Açıklama: yazan yere sevdiğiniz güzel bir söz yada güzel bir dokunaklı yazı olabilir

 

Örnek vermek gerekirse

 

 

Ben böyle yaptım. Sizde yaptıktan sonra Bilgileri kaydet diyerek videonuzu gönderin 🙂

 

İyi seyirler 😉

Hakkında Emre

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına yildirmaz.org ‘da devam ettiriyorum.
error: