Home » Sosyal Medya » Facebook Kullanıcıları Virüse Dikkat!

Facebook Kullanıcıları Virüse Dikkat!

Az önce bir haber okudum. Haberde Facebook zaman tüneli için bir uyarı yapılmış.Sizlerle paylaşmak istedim.Çünki bir çoğu arkadaşıma Zaman tünelini nasıl aktif edeceğini BU başlıkta anlatmıştım.Facebook hesabınızı çalmak isteyenlerin tek tıkla tüm bilgilerinizi ele geçirdiği bu son yöntem birçok kişiyi mağdur etti. İşte internet kullanıcılarının dikkat etmesi gereken o adres.

 

Sosyal ağların lideri Facebook ilerleyişine süratle devam ediyor. Yenilik ve fonksiyonlarıyla kullanıcılara ek hizmetsunan sitenin son değişimi ise Zaman Tüneli.

Sanal dünyadaki geçmişinizi film şeridi tadında gözler önüne seren uygulama, kısa bir süre önce herkesin kullanımına açıldı. Özellikle kapak fotoğraf bölümünde oldukça yaratıcı işlerin çıktığı Timeline, diğer yandan birçok üyenin tepkisini çekti.

 

 

Öyle ki, yeniprofil sayfa tasarımlarınıbeğenmeyen kullanıcılar eski görünümedönmenin yolunu aramaya başladılar. Fakat Timeline’a geçiş yapan profiller için resmi bir geri dönüş bulunmuyor. Bunufırsat bilen kötü amaçlı kişiler de boş durmayarak konuyu suistimal etmeye başladılar.

“Timeline’ı kaldırmak için tıklayın” şeklinde uyarıyla karşınıza gelen profillerdeki yazılıma izin vermeniz durumunda, tüm Facebook bilgi ve fotoğraflarınız çalınıyor. Üstelik bir daha hesabınıza erişemiyorsunuz. Bu yüzden birçok kullanıcının başı ağrımaya başladı bile.

Siz de mağdur olmak istemiyorsanız güvenmediğiniz bağlantılara tıklamamanızı tavsiye ediyoruz.

Hakkında Emre

Galatasaraylı Bir Michael Jackson Hayranı... 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

4 Yorumlar

  1. ben tıkladım ya virüs bulaştı ne yapacam şimdi

  2. ben tıkladım ya virüs bulaştı ne yapacam şimdi

  3. ellerinize sağlık çok iyi oldu bunu öğrenmemiz.

error: