23 Nisan 2019
Home » Sosyal Medya » Facebook Gizlilik Ayarı

Facebook Gizlilik Ayarı

Bir çoğu arkadaşımın farketmediği veya bilmediği bir konu. Kişi listemdeki arakdaşlarımın arkadaşları profillerine bakarken Fotoğraf albümlerinin açık olduğunu görüyorum. Mesaj göndererek uyarıda bulunuyorum. Altında nasıl yapacağını anlatıyorum ama yetersiz geliyor. Bende bunun üzerine sizlere hem yazılı, hem resimli anlatmak istedim. Umarım işinize yarar bir döküman olur.Başlıyorum.

 

Facebook Fotoğraf Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

Sağ tarafta (en üstde) hesap yazıyor, oraya tıklayarak ‘Gizlilik Ayarları‘ kısmına tıklıyoruz.

Hesap ayarı yukarıda gösterdiğim gibi görünür. Tıkladığınızda ‘Gizlilik Ayarları‘nı görürsünüz.

Yukarıda gördüğünüz Ayarı özelleştir bölümüne tıklayarak gizlilik ayarlarına giriş yapmış olacaksınız.

Çıkan pencerede yine Resimdeki bölümü izleyerek ayarlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Yukarıda Mevcut fotoğraf albümleri ve videolar için gizlilik ayarlarını düzenle bölümünü kullanarak fotograf ayarlarınıza erişmiş olacaksınız.

Benim profilimdeki Fotoğraf albümlerimin gizlilik ayarları bu şekil arkadaşlar. Sizlerde böyle yaparsanız sizin için daha iyi olur. Bu yöntem kötü niyetli kişilerin sizlere zarar vermesini %95 engelleme amacında hazıırlanmıştır.Şimdi diyeceksiniz ki ‘%5 ne oluıyor?’Tanımadığınız kişileri kişi listenize eklemezseniz resimleriniz indirilmez / çalınmaz. O %5 oradan geliyor 🙂

Umarım işinize yarar bir çalışma olmuştur.Hepinize saygılar / sevgiler..

Hakkında Emre

Galatasaraylı Bir Michael Jackson Hayranı... 1996 yılında kasa montajı ile başladığı bilgisayar serüveni onu sırasıyla notebook tamiratı, web sitesi tasarım ve yönetimi, editörlük ve danışmanlık hizmetlerine kadar getirdi, hala kıramadığı firmalarla site çalışmalarına devam etmesine karşın, sosyal medya üzerine odaklı.

Bir Cevap Yazın

error: