30 Mayıs 2020

Facebook Abonelik

Facebook, Twitter’ın sosyal medya pazarındaki önemli pay artışını engellemek amacıyla yeni bir uygulamaya gitmiş durumda.. Bu yeni uygulama twitter’da bildiğimiz gibi istediğimiz kişiyi takip edebilme olanağını facebook’a taşıyor.. Daha açık anlatmak gerekirse bu uygulama sayesinde arkadaş olmadan da istediğimiz kişileri takip edebiliyoruz.. Sayfa ve Grupların gereksiz kullanımları ve insanlar tarafından birebir gerçekçi bulunmamasından dolayı yeni abonelik sistemi gerçekten güzel bir uygulama olacağına inanıyorum..

Bu uygulamanın bir güzel tarafı da arkadaş olarak eklenen bir çok kişiyi tanımıyor olmamız ve bu nedenle arkadaşlar olarak kabul etmiyor olmamızdı..Abonelik sayesinde görünümünü “herkes”  olarak çevirdiğimiz paylaşımlarımız “tüm abonelerimiz” tarafından görünecektir.

Bu sayede hem tanımadığımız insanların daha özel paylaşımlarımızı görmemelerini sağlayabiliyoruz..Ayrıca gelen arkadaşlık istekleride bu sayede önemli ölçüde azalmış olacaktır..

Misal internetten tanıdığım ama birebir samimiyetim olmayan bir çok kişinin paylaşımlarını takip etmek istiyorum fakat arkadaşlık isteği gönderip benimde paylaşımlarımı yada onun özel paylaşımlarını görmek istemiyorum derseniz abonelik tam sizin için birşey..

 

 

Şu anda abonelikte sanırsam birinciliği Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg çekiyor 🙂

Reelden tanımayan ama yazılarımı yada paylaşımlarını merak eden arkadaşlar banada abone olabilirler 🙂 Artık bazı paylaşımlarımı yada yazdıklarımı “Herkes” olarak paylaşmayı düşünüyorum 🙂

Facebook – Emre Yıldırmaz Abonelik adresimde burada..

Hakkında Emre

Tam bir teknoloji aşığı, yazılım, donanım meraklısı ve sıkı bir web geliştiricisiyim. Tecrübe ve birikimlerini güncel teknolojik gelişmeler ışığında daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına yildirmaz.org ‘da devam ettiriyorum.
error: